Zapraszamy na festyn „Spotkajmy się na Zamku”

, , , , , , , , ,

Brak komentarzy

REMONT MOSTU W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM – UTRUDNIENIA W RUCHU!

Uwaga mieszkańcy, kierowcy i turyści. Z uwagi na remont zostanie zamkniety most przy starym mynie w Zagórzu Śląskim, ul Główna.

W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa obiektu mostowego (JNI 01013243) w ciągu drogi powiatowej nr 2876 D w km 13+690 w miejscowości Zagórze Śląskie, gm. Walim” uprzejmie informujemy od dnia 11 czerwca 2018 r. nastąpi całkowite zamknięcie ruchu kołowego na obiekcie mostowym trwające do ukończenia niezbędnej przebudowy płyty pomostowej obiektu. Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2018 r. Ruch pieszy odbywał się będzie przez wytyczone przez wykonawcę przejścia – kładki dla pieszych.

 

Na czas zamknięcia mostu w Zagórzu Śląskim wyznaczono objazdy:

 

Jugowice – Świdnica

 

Na odcinku Jugowice – Zagórze Śląskie przy siedzibie Caritas poprowadzony zostanie objazd przez ul. Wodną i dalej drogą powiatową nr 3371D wokół Jeziora Bystrzyckiego, aż do miejscowości Lubachów. Na tym odcinku kierowcy włączą się już na drogę prowadzącą do Świdnicy.

UWAGA: na drodze 3371D wokół jeziora na całym odcinku objazdu od siedziby Caritasu do mostu w Lubachowie obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

 

Świdnica – Zagórze Śląskie

 

Poprowadzony zostanie objazd, zaczynający się skrętem w prawo przed Hotelem „Borys” i wjazdem na drogę powiatową nr 3358D prowadzącą do Niedźwiedzicy i Podlesia na drogę 3360D, kierunek: Olszyniec – Wałbrzych. Potem kierowcy kierować się będą musieli z Olszyńca do Jugowic drogą wojewódzką nr 383, by następnie już w Jugowicach jechać ul. Główną (droga 2876D) do siedziby Caritas w Zagórzu Śląskim.

 

Objazd przewidziany jest dla aut kierujących się w stronę Michałkowej i Glinna.

 

Źródło: walim.pl

,

Brak komentarzy

ZDROWO I WESOŁO

, , , , ,

Brak komentarzy

Zabawa Walentynkowo – Karnawałowa

W dniu 11 lutego br. zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy Walentynkowo – Karnawałowej.

W dniu 11 lutego br. zapraszamy wszystkich na wspólną Zabawę Walentynkowo Karnawałową do Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu Śląskim. To już kolejna zabawa mająca na celu zgromadzenie środków na zakup nowych, profesjonalnych głośników do Świetlicy Wiejskiej. Uczestnicy poprzedniej zabawy – Sylwestra, mogli się przekonać jak bardzo zakup nowych głośników jest konieczny. Dzięki zorganizowanej Zabawie udało nam się już zebrać ponad 700 zł. Wszystkim Uczestnikom gorąco dziękujemy!

Zabawę zaczynamy o godzinie 20:00 i bawimy się do białego rana. Bilety wstępu można kupić w Świetlicy Wiejskiej w dni robocze od godziny 15:00 do godziny 19:00 w cenie 20,00 zł.

Serdecznie zapraszamy!

, ,

Brak komentarzy

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 1 października br. (sobota) zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Zagórza Śląskiego na „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

integracja2016

, , , , , ,

Brak komentarzy

Noc Świętojańska – Zabawa integracyjna

Dnia 25 czerwca br. zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagórza Śląskiego na zabawę integracyjna pt. „Noc Świętojańska”.

Zabawę rozpoczynamy o godzinie 18:00 przy Świetlicy Wiejskiej. Pobawimy się przy skocznej muzyce, ognisku bądź też grillu. Atrakcji nie zabraknie. Mile widziane dobre humory i chęć do zabawy. Wstęp wolny.

Plakat2016_small

Spotkanie integracyjne mieszkańców finansowane jest z Funduszu Sołeckiego Gminy Walim na rok 2016.

 

 

, ,

Brak komentarzy